Головна » 2013 » Вересень » 20
       Таку назву має документальний збірник, упорядкований військовим льотчиком  учасником ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС Валентином  Тугаєм. Презетнація книги і зустріч із її упорядником відбулася у Валківському краєзнавчому музеї.
      Валентин Олексійович родом із Валок, а нині мешкає в Забайкаллі. В Чернобиль потрапив на другий  день аварії. З 27 квітня до 3 травня 1986 р. штатний екіпаж вертольота МІ-6А, у складі якого перебував наш земляк, здійснив 14 заходів на аварійний атомний реактор, скинувши на 4-й блок ЧАЕС 70 тонн свинцю. Крім вітчизняних нагород, В. О. Тугай та інші члени його екіпажу за мужність і сомопожертву відзначені Американським вертолітним товариством - Почесною нагородою  імені капітана Вільяма Дж. Косслера.
      Перше видання збірника "Відрядження до пекла", побачило світ напередодні 20-річчя Чорнобильської аварії, друге, перероблене і доповнене, - через п'ять років ... Читати далі »
Переглядів: 539 | Додав: museum | Дата: 20.09.2013 | Коментарі (0)