Про музей
      
        Районний комунальний заклад "Валківський краєзнавчий музей"
засновано 3 серпня 1992 р. Біля джерел його створення стояли письменники-земляки Петро Панч та Василь Минко.

   Розташований музей у центральній частині Валок біля автомагістралі Київ – Харків. За своїм розміщенням він є ніби символічними воротами до історичних та культурних надбань  Слобожанщини. Будинок краєзнавчого музею – памятка архітектури місцевого значення, споруджений на початку ХХ ст. Відкритий для відвідувачів 14 вересня 2007 р.

    З часу заснування музей очолює директор Поліщук Тамара Вікторівна, якій у 2005 р. присвоєно почесне звання "Заслужений працівник культури України".

    Колекція музею нараховує понад 12 тисяч експонатів, які знайомлять валківчан та гостей району з історією, культурними та духовними надбаннями, природними скарбами рідного краю.  На сучасному етапі основу експозиційної діяльності музею складає виставкова робота.

Увазі відвідувачів пропонуються виставки «Природа рідного краю», «Валки – гончарна столиця Слобожанщини», «Яскраві барви Валківщини», «ХХ століття: трагічні сторінки історії», «Дорогами Перемоги», «Мужність і  біль Чорнобиля», «Афганістан болить в моїй душі», традиційні дитячі виставки – конкурси «Великодня писанка» та інші.

     Музей став одним із центрів дослідження Голодомору в Україні, ініціатором створення перших документальних збірників про події 1932-1933 рр. на Валківщині та Харківщині. На його базі проводилися зйомки кількох вітчизняних та зарубіжних документальних фільмів про найбільшу трагедію нашого народу. 

      Плідною є видавнича діяльність музейного закладу. За його участю та сприянням побачили світ більше десятка книг краєзнавчої тематики. Серед них – регіональний довідник Івана Лисенка «Валківська енциклопедія», нарис Івана Скотаря «Валківська старовина», документальні збірники Тамари Поліщук «Чорні жнива», «Столиця відчаю», спогади Юлії Булаховської «Тайны  Валковского дома», довідник Миколи Панченка  «Розповідають валківські будинки». Книги та сувенірну продукцію місцевого виробництва можна придбати у музейній крамниці.

     Музей був серед ініціаторів та організаторів святкування  350-річчя та 360-річчя Валок, науково- практичних конференцій краєзнавчої тематики, серії виставок робіт народних майстрів, тематичних уроків та майстер-класів для школярів.

     Під час підготовки до Євро - 2012 музей був учасником трьох міжнародних туристичних виставок у Харкові, під час яких презентував  потенціал свого району.

     Почесними гостями музею були представник Світового банку Менем Прівер, Надзвичайний і Повноважений посол Литви в Україні Альгірдас Кумжа, академік Юлія Булаховська, народний артист  України Микола Андрусенко, народний артист Росії Володимир Селівохін, народний депутат України Володимир Філенко та інші відомі люди.  

      Обєднуючи зусилля місцевої громади, музейники прагнуть перетворити  неповторну Валківщину у справжню туристичну перлину України.

      У 2012 р. музей включено до національного туристично-іміджевого видання "Знайомтеся - Україна. Туристичними стежками", виданого в Києві українською та англійською мовами.