Головна » 2014 » Лютий » 10 » Музейна Шевченкіана
Музейна Шевченкіана
        У Валківському краєзнавчому музеї розгорнуто тематичну виставку "У вінок Кобзареві", присвячену 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка. Основу виставки склали роботи народних умільців територіальної громади Кобзарівської сільської ради. Радують око своїми яскравими кольорами рушники, наволочки, серветки, картини, вишиті гладдю і хрестиком, декоративні вироби із бісеру, плетені квіти, художні панно у техніці квілінг, іграшки з вовни і текстилю. Авторами цього вишуканого різномаїття є талановиті кобзарівські майстрині Марія Приз, Любов Кіндрацька, Віра Бедик, Любов Денисенко, Тамара Кузнецова, Лідія Мізіна, Світлана Кохан, Наталія Карапугіна.
          На ювілейній виставці представлені також експонати із фондів нашого музею. Є тут скульптурні погруддя Тараса Шевченка, виліплені свого часу із глини талановитим самородком із села Водопій Олексієм Козинцм, та керамічний куманець "Кобзар"- робота заслуженого майстра народної творчості України із села Шарівка Бориса Цибульника. Своєрідними реліквіями стали портрет Т. Г. Шевченка, що зберігся із довоєнних часів, валківчанина не простої долі Івана Котляра, і яскраве вишиване панно "У вінок Кобзареві" подароване 1985 р. тоді ще народному музеєві вчителькою із Полтавщини Ганною Омельченко.
        Окремий розділ виставки складає колекція листівок із репродукціями художніх творів  Т. Г. Шевченка, книги із творами Кобзаря і про Кобзаря, видані у різні часи.
        У залі, де розгорнуто ювілейну виставку, пройде цикл тематичних заходів, присвячених Тарасу Шевченку.
Переглядів: 480 | Додав: museum | Рейтинг: 0.0/0