Головна » 2016 » Березень » 28 » Прес-реліз
Прес-реліз

Етноподорож «Черемушна – батьківщина Марусі Вольвачівни»
30 березня 2016 р. у рамках проекту «Видатні харків'яни» ОКЗ «Організаційно-методичний центр туризму» спільно з Валківським краєзнавчим музеєм, кафедрою українознавства Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна та Українським клубом Слобідчини ініціює екскурсію на Валківщину та ознайомлення з Черемушною, рідним селом літераторки Марусі Вольвачівни.

Довідка:
Марія Степанівна Вольвач (Маруся Вольвачівна) – українська письменниця, поетеса, драматург, збирачка фольклору. Народилася 29 березня 1841 р. у с. Черемушна Валківського району Харківської області. Лише дорослою самотужки навчилася писати і читати, а перші поезії вийшли друком, коли їй виповнилося 46 років. Творчістю Марусі Вольвачівни захоплювалися сучасники, з нею листувались Борис Грінченко, Іван Франко, Дмитро Багалій, Микола Сумцов і друкували її твори в літературних альманахах. Літераторка залишила самобутню письменну спадщину. Найвідоміші її твори: «На великім шляху», «Охайнулася, та пізно», «Є каяття, та нема вороття». Повна збірка її творчості побачила світ лише у 2007 р. у рамках проекту «Невідома Україна». Письменник Вадим Пепа визначив місце нашої землячки у світовій культурі словами: «Катерина Білокур в літературі».

Програма:
9.00 – виїзд з Харкова
10.00 – знайомство з краєвидами та перспективами туризму села Черемушна;
10.30 – екскурсія до сільського краєзнавчого музею та меморіальної кімнати Марусі Вольвачівни;
12.00 – концерт місцевих жителів, перегляд фільмів присвячених творчості Марусі Вольвачівні, уривку  вистави «Знай наших!» театру-студії «Вінора» (худ. кер. Ірина Кобзар) «Не кажи жінці все!»
14.00 – фольклорний обід
15.00 – виїзд до Харкова

Контакти:
ОКЗ ТІЦ 7574513, Тамара Поліщук 0508815332, Наталя Аксьонова 0504015805, Вікторія Склярова 06858044393
e-mail: tic_kh@ukr.net, акsjonovanat@ukr.net, wisdomua@gmail.com

Переглядів: 387 | Додав: museum | Рейтинг: 0.0/0