Головна » 2014 » Грудень » 01

Представники естонської діаспори в Харкові зацікавилися місцями перебування у нашому краї барона фон Розена Михайла (Мартина) Карловича - поміщика Валківського повіту, який у 1834-1843 рр. був предводителем місцевого дворянства і мав маєток у селі Миколаївка (нині знаходиться на території Коломацького району).
       Один із керівників осередку харківських естонців Олена Сливченко, побувавши у музеї, ознайомилася із книгою М. Желєзняка "Валківське дворянство",  в якій  є розділ про фон Розена, відвідала місця, де жив колись її співвітчизник. Те, що довелося побачити в Миколаївці, викликало сум і гіркоту. Від маєтку  не лишилося й сліду, сільські хати ще стоять, а всі їх господарі перебралися на кладовище. Пустка і тиша.
        Натомість в Естонії місця, пов'язані із Розенами, ваблять око і продовжують служ ... Читати далі »

Переглядів: 465 | Додав: museum | Дата: 01.12.2014 | Коментарі (0)