Головна » 2013 » Травень » 13 » Загинув біля села Хворостове
Загинув біля села Хворостове

ЗАГИНУВ БІЛЯ  СЕЛА ХВОРОСТОВЕ

Напередодні Дня Перемоги музей відвідали члени родини

визволителя нашого району, уродженця міста Білозерськ

Вологодської області(Росія) Богданова Веніаміна

Андрійовича, який загинув 7 вересня 1943 р.

біля села Хворостеве Валківського району. На той

час йому виповнилося всього 18 років, адже

на фронт потрапив відразу після закінчення школи в лютому 1943 р.

В.А.Богданов був автоматником 4-ї стрілецької роти 572-го полку 233-ї стрілецької дивізії. 1 вересня 1943 р. він пробрався у тил противника, знищивши 9 гітлерівців та одну машину з пальним.

Родичі загиблого бійця передали до музею фотографії довоєнних років зі свого сімейного архіву, а також копію газети «Вологодский комсомолец» від 30 квітня 1985 р., в якій вміщені фронтові листи В.А.Богданова, датовані 2 та 6 вересня 1943 р.

Юний боєць так і не встиг отримати медаль «За відвагу», якою був нагороджений за свій подвиг на валківській землі.  Разом із іншими загиблими воїнами його було поховано у Хворостовому, а у вересні 1960р. прах перенесено до братської могили в селі Шевченкове Шарівської сільради. Матеріали про Веніаміна Богданова зайняли своє почесне місце на виставці, присвяченій 70-річчю визволення району від німецько-фашистських окупантів.

Переглядів: 509 | Додав: museum | Рейтинг: 0.0/0