Головна » 2021 » Травень » 26 » Вишиваний символ Харківщини
07:08
Вишиваний символ Харківщини

    

       Вишиванка, узор із якої прикрасив 13-метрові банери-рушники на фасаді Харківської облдержадміністрації у Всесвітній день вишиванки, зберігається у Валківському краєзнавчому музеї.
        Кілька років тому ця жіноча вишивана сорочка із  нашої колекції потрапила у поле зору фахівців Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва, які обстежували фонди музеїв і приватні колекції  Харківщни  з метою створення електронного каталогу елементів народного одягу та укладання альбому "Традиційне народне вбрання Харківщини". Упорядниця альбому Галина Лук'янець, яка є провідним методистом лабораторії досліджень нематеріальної культурної спадщини згаданого Центру, і повідомила приємну новину про те, що саме орнамент сорочки, "засватаної" у Валках, став головною вишиваною окрасою Харкова.
       Ось опис цього музейного експонату, поданий в альбомі: "Жіноча сорочка-станок із домотканого полотна. Вишита геометричним орнаментом, червоними та чорними нитками (коса і пряма лиштва, косий хрестик).
Змережування черв'ячком, багаторядні пухлики, рясування, по манжету - пухлики. Викроєна по пітканню(!)".
        Варто зазначити, що сорочка, яка стала знаменитою, потрапила до нашої музейної колекції разом із матеріалами громадського музею, що припив своє існування у Валках у середині 1980-х. Через втрату облікових даних того музею з'ясувати хто і коли передав старовинну вишиванку до музейних фондів поки що не вдалося.

Переглядів: 99 | Додав: museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: