Головна » 2015 » Серпень » 20 » Вишивана Валківщина
Вишивана Валківщина

Вишивка – це духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук. Наш край надзвичайно багатий на майстрів цього виду мистецтва. З нагоди Дня Незалежності України вісім із них представили свої роботи на музейній виставці  «Вишивана Валківщина».
    Окрасою   виставки стали  герби Валківського району та України, вишиті Ольгою Гончаренко, переможницею   обласного  конкурсу на кращу вишивку хрестиком «Візерунком стане рідний край».
     Безліч емоцій збуджують яскраві патріотичні панно, запропоновані для виставки жителькою Сніжкова  Раїсою Танько. Ось їх назви - «Гімн України», «Молитва за Україну», «А я просто українка, україночка». «Хліб – усьому голова», вишивані портрети Григорія Сковороди, Тараса Шевченка, Лесі Українки та інші барвисті рукотвори.
     Ще одна наша землячка з  із села Шевченкове   Тетяна  Зюбан   представила власноручно виготовлений концертний костюм, вишитий хрестиком та стрічками .
       Валківчанка Ніна Лошкарьова  створила прекрасні українські  жіночі та чоловічі  сорочки, весільні рушники, які також радують око відвідувачів виставки.
     Ваблять погляд вироби Ірини Рудь із  Шарівки – ікона Богородиці «Нев’янучий цвіт», український рушник, а також незвичайна  ошатна сорочка чорного кольору з червоними квітами.

Картини , вишиті хрестиком із використаням сучасних тенденцій, запропонували Тетяна Кодацька із Благодатного та Антоніна Лопа  із Серпневого.
        Автором колекції  вишитих ікон  є Лілія Чубенко з Валок.
         Розмаїття  кольорів, неповторна фантазія у кожній роботі майстринь створює чарівний світ краси, поринувши в який, кожен відвідувач відчуває  емоційне піднесення, радість життя, святковий настрій і бажання творити.

Переглядів: 614 | Додав: museum | Рейтинг: 0.0/0