Головна » 2021 » Грудень » 1 » «Невідомий ХТЗ» від Сергія Абдули
«Невідомий ХТЗ» від Сергія Абдули

Завдяки нашому славному землякові Сергію Леонідовичу Абдулі, який у минулому був генеральним конструктором Харківського тракторного заводу, фонди Валківського краєзнавчого музею поповнилися експонатами, що розповідають про історію цього гіганта вітчизняного машинобудування. Серед останніх матеріалів, переданих до музею, видання, присвячені 90-річчю ХТЗ. У фотоальбомі «Невідомий ХТЗ. Історичний літопис» його автори О.А.Кривоконь та З.Е. Забєлишинський здійснили ретроспективний аналіз діяльності заводу за весь період його існування з 1931 по 2021роки. Особливий інтерес представляють розробки, що не знайшли серійного втілення та залишилися нереалізованими. У книзі вперше подано фото, технічні характеристики, особливості маловідомих конструкцій тракторів та іншої техніки. До музею також потрапив примірник останнього випуску науково-технічного журналу «Механіка та машинобудування», присвячений 90-річчю ХТЗ.
         Крім матеріалів про завод, якому С.Л. Абдула присвятив усе своє трудове життя, наш земляк передав до музею власні спогади про дитячі роки, проведені в окупованих німцями Валках, про свого батька, який був справжнім технічним самородком, та інші документальні джерела, що мають значну історичну цінність.
      На знімках: С.Л.Абдула під час перебування в музеї (фото 2014р.) та передані ним матеріали.

Переглядів: 97 | Додав: museum | Рейтинг: 0.0/0