Головна » 2018 » Лютий » 8 » До 100-річчя Української революції
07:39
До 100-річчя Української революції

   

   Краєзнавчу мандрівку, присвячену 100-річчю Української революції 1917-1921 років, провела для учнів 10-11 класів Валківської ЗОШ І-ІІІ ст. науковий співробітник нашого музею Олена Школьник.
  Почалася мандрівка з виставкової зали музею, де Олена Володимирівна ознайомила школярів із головними етапами Української революції, прокоментувала матеріали фотовиставки, присвяченої Героям Крут, а також розповіла про участь наших земляків у боротьбі за незалежність України. Потім відбулася подорож до селища Ков’яги.
   Екскурсія присвячувалася народному антибільшовицькому повстанню, котре навесні 1920р. прокотилося Валківським повітом і центром якого стала залізнична станція Ков’яги. За радянських часів про Ков’язьке повстання, кероване місцевим «Українським народним урядом», майже не говорили, а якщо і згадували, то називали його «куркульським бунтом» на чолі із «бандитами» та «дезертирами».
   Намагаючись об’єктивно й неупереджено донести старшокласникам маловідомі сторінки історії рідного краю, Олена Школьник показала їм будинок Митрофана Перепелиці, в якому перебував штаб повстання, старовинний храм Різдва Богородиці, залізничну станцію та інші об’єкти, пов’язані з буремними подіями на початку минулого століття.

Переглядів: 399 | Додав: museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: