Головна » 2021 » Лютий » 15 » Афганістан болить в моїй душі
Афганістан болить в моїй душі

15 лютого, згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2004 р., в нашій  країні встановлено День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, який  частина суспільства відзначає як чергову  річницю  виведення радянських військ з Афганістану  1989 р.
       З нагоди цієї дати у Валківському краєзнавчому музеї створено постійно діючу виставку «Афганістан болить в моїй душі». Один із розділів  виставки присвячений двом воїнам, чий прах покоїться у валківській землі, - рядовим Анатолію Савченку (25.01.1965 – 5.05.1985)  та Михайлу Ткаченку (23.12.1967 – 15.08.1987). Анатолій Іванович, який був призваний до війська Нововодолазьким райвійськкоматом, похований у селі Нестеренки Мельниківського старостинського округу, Михайло Віталійович, призваний з Харкова, - у селі Високопілля.
      А.Савченко, який служив водієм автомобіля зв’язку, загинув в Афганістані  від отруєння, М.Ткаченко, що був кулеметником, - від важкого поранення, його посмертно нагороджено орденом Червоної зірки.
      Пам’ять обох бійців, які навічно  лишилися 20-літніми,  вшанована у селах, де вони знайшли вічний спокій і з якими було пов’язане їх життя. На честь А.Савченка встановлена меморіальна дошка на фасаді школи в Минківці, яку він закінчив, на честь М.Ткаченка названа вулиця у  Високопіллі.
    За ініціативою бойових побратимів із місцевого клубу «Військове братерство» пам’ятні знаки на честь обох загиблих у 2006 р. з’явилися біля меморіального знаку воїнам-афганцям, встановленого 2004р. у  центрі Валок.

Переглядів: 135 | Додав: museum | Рейтинг: 0.0/0