Головна » 2018 » Грудень » 27 » Все життя з авіацією
08:06
Все життя з авіацією

    

   З нагоди Міжнародного дня цивільної авіації у Валківському краєзнавчому музеї відбулася тематична зустріч, присвячена вшануванню пам’яті земляка відомого українського авіабудівника І.Д. Пересади. На цю зустріч отримали запрошення вчителі та учні Гонтово-Ярської сільської школи, яку закінчив Іван Данилович, його двоюрідний брат В.П.Пересада із дружиною Ольгою Афанасіївною, інші валківчани.
     Наукова співробітниця музею Олена Школьник розповіла присутнім про життєвий шлях І.Д.Пересади, його родину, про досягнення у професійній сфері. Після закінчення семирічки у рідному селі та Валківської середньої школи Іван Данилович навчався у Харківському авіаційному інституті, де здобув фах інженера-механіка з авіамоторобудування. За направленням свого вишу потрапив на роботу до Запорізького моторобудівного заводу (згодом перейменованого у «Мотор Січ»), з яким і пов’язав усе трудове життя, пройшовши шлях від бригадира цеху до директора виробництва цього відомого у всьому світі підприємства.
     Наш земляк брав участь у створенні авіадвигунів різних систем, у тому числі для потужних літаків «Руслан», «Мрія», найпотужніших у світі вертольотів. Трудові та наукові досягнення І.Д.Пересади відзначені званням лауреата Державної премії України у галузі науки і техніки, орденом і медалями.
    Після смерті Івана Даниловича його дружина, Ольга Степанівна, та син Олег передали до Валок чимало світлин, документів, особистих речей рідної людини, які були презентовані під час пам’ятної зустрічі у музейній вітальні.

Переглядів: 462 | Додав: museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: