Головна » 2021 » Квітень » 26 » Валкам – 375 років
Валкам – 375 років

«Слобожанщина починалася з Валок». Так називався виступ директора Валківського краєзначого музею Тамари Поліщук під час круглого столу, присвяченого 375-річчю із часу заснування міста Валки. Засідання проводилося в режимі online у рамках XXV Міжнародної  наукової конференції «Слобожанські читання».

Валки є одним із найстаріших поселень Слобожанщини, що включене до Списку історичних населених місцьУкраїни (Постанова КМУ від 28 липня 2001р. №878).Уперше в історії нашого древнього міста його ювілей відзначатиметься на державному рівні. Так вирішила Верховна  Рада України, внісши цю подію до переліку пам'ятних дат і ювілеїв 2021 року (Постанова ВРУ від 16 грудня 2020р. №1092-ІХ).
    Як зазначила Т. Поліщук, валківчани дуже люблять своє древнє місто, пишаються його історією. Своє ставлення до Валок вони висловили в рядках гімну міста, текст і музику якого затверджено постановою сесії міської ради напередодні 370-річчя Валок  (автором цих слів є музейна працівниця  Олена Школьник):

Свята земля – величнімої  Валки!

Тут любий серцю батьківський поріг,

Тут річка Мжа, сади квітучі, парки

І скіфський вал – наш давнійо беріг!

У світі справедливості й добра

Нехай зростають твої діти,

І наше місто процвіта –

Найкраще місто в цілім світі!…