Головна » 2017 » Травень » 10 » Обеліск легендарній льотчиці
12:45
Обеліск легендарній льотчиці

      8 травня, у День пам'яті і примирення, в селі Катричівка відбулася зворушлива подія - відкриття обеліску льотчиці Любові Іванівни Ольховської, яка народилася в цьому селі, а загинула у червні 1942-го на Донбасі. Вона пішла у безсмертя у віці 21 рік. Пам'ятник землячці замовили на власні кошти уродженці села близнята Сергій та Ольга Корсуни, які щойно відзначили свої 60-річчя. Він височить на місці батьківської садиби Люби, поряд із каштаном, який залишився від колишніх господарів. На відкриття обеліску прибули члени родини Ольховських, керівники району, теперішні й колишні жителі Катричівки, гості з Валок та інших населених пунктів Валківщини..
      Виступаючи на церемонії відкриття обеліску, директор Валківського краєзнавчого музею Тамара Поліщук відзначила, що наша Люба служила в незвичайному військовому формуванні - у 46-му гвардійському Таманському двічі орденоносному полку нічних бомбардувальників, у якому всі, від техніка до командира полку, були жіночої статі. Вони літали на фанерних машинах ПО-2, виконуючи бойові завдання тільки вночі. Німці називали льотчиць "нічними відьмами", наші солдати - "небесними ластівками". Згодом дівчата стали прототипами двох художніх фільмів, які не втратили популярності і тепер.
      Почавши бойовий шлях на Донбасі, легендарний полк закінчив його у Берліні.Однак гвардії лейтенант Любов Ольховська та її штурман лейтенант Віра Тарасова навічно лишилися в українській землі. Із полку вони загинули першими, потрапивши зенітний обстріл ворога поряд із сумновідомою залізничною станцією Дебальцево. Тривалий час доля відважних льотчиць була невідомою. Лише 1965 року їх прах знайшли й урочисто перепоховали у селищі Софіїно-Бродське Донецької області.Так як тепер пам'ятник нашим "ластівкам" опинився на території, яка непідконтрольна Україні, земляки Люби Ольховської вирішили увічнити її на малій батьківщині ( донедавна її пам’ять на Валківщині була увічнена лише меморіальним куточком у музеї).

Переглядів: 715 | Додав: museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: