Головна » 2014 » Грудень » 1 » Естонський слід на Валківщині
13:01
Естонський слід на Валківщині

        Представники естонської діаспори в Харкові зацікавилися місцями перебування у нашому краї барона фон Розена Михайла (Мартина) Карловича - поміщика Валківського повіту, який у 1834-1843 рр. був предводителем місцевого дворянства і мав маєток у селі Миколаївка (нині знаходиться на території Коломацького району).
       Один із керівників осередку харківських естонців Олена Сливченко, побувавши у музеї, ознайомилася із книгою М. Желєзняка "Валківське дворянство",  в якій  є розділ про фон Розена, відвідала місця, де жив колись її співвітчизник. Те, що довелося побачити в Миколаївці, викликало сум і гіркоту. Від маєтку  не лишилося й сліду, сільські хати ще стоять, а всі їх господарі перебралися на кладовище. Пустка і тиша.
        Натомість в Естонії місця, пов'язані із Розенами, ваблять око і продовжують служити людям. Із матеріалів, переданих Оленою Євгенівною, дізналися, що в маєтку Вяетса, де 1796 р. народився Михайло Карлович, розмістився п'ятизірковий готель "Вана Таль". В іншій садибі - Ментак, котра існує з 1542 р., тривалий час знаходилася школа, а тепер - місцеве волосне правління.
       Естонці та валківчани домовилися і далі досліджувати нашу спільну минувщину.

    

        

Переглядів: 471 | Додав: museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: