Головна » 2015 » Червень » 11 » "Їхали козаки ..."
"Їхали козаки ..."

Зелена галявина біля музею перетворилася того червневого  дня на сільський майдан, де проходило багатоголосе народне гуляння – фольклорно-етнографічне свято «Їхали козаки…» . У центрі подій перебував прославлений аматорський  фольклорно-етнографічний гурт «Мельничани», який створив і кілька десятиліть очолює наш талановитий земляк заслужений працівник культури України Микола Губський. Із 1994 року цей колектив носить звання «народний», яке з честю підтвердив під час свого творчого звіту на музейній галявині.
      Патріотична пісенно-музична композиція «Мельничан» про зустріч селян із козаками славного Війська Запорізького, які йшли боронити  від ворога Україну-неньку, виразно перегукувалася із сучасними драматичними подіями в нашій країні.
    Щирі оплески вдячної аудиторії викликали українські народні пісні – патріотичні, ліричні, жартівливі (їх у репертуарі самобутнього колективу близько 250), проникливі поезії Тараса Шевченка, запальні танці у супроводі старовинних народних інструментів.
      Унікальний репертуар, артистизм, високу виконавську майстерність гурту «Мельничани» достойно оцінили імениті гості, які спеціально  приїхали на валківськесвято із Харкова, - завідувачка кафедри українського народного співу Харківської державної академії культури професор Віра Осадча, заслужені артистки України Галина Лук’янець і Олена Шишкіна.
       Велике піднесення  від зустрічі із справжнім народним мистецтвом, яке заполонило усіх  присутніх на святі, надихнуло його організаторів до новихтворчих  експериментів на мальовничій музейній галявині .

Переглядів: 503 | Додав: museum | Рейтинг: 0.0/0