Головна » 2015 » Травень » 15 » 18 травня - Міжнародний день музеїв
18 травня - Міжнародний день музеїв

Міжнародний  день музеїв, який щороку відзначає світова культурна  спільнота,  нині  проходить під гаслом « Музеї заради сформованого суспільства». Міжнародна Рада музеїв ІСОМ, пропонуючи  цю тему,  серед  найбільших проблем сучасного світу називає   адаптацію до нових реалій життя, розвиток суспільства у гармонії з природою.
        З нагоди свята  Валківським  краєзнавчим  музеєм    організовані уроки пам’яті та вшанування відомих земляків, тематичні зустрічі, фотовиставка «Війна під час миру», виставка нових експонатів.
          Серед цінних предметів, які поповнили музейну колекцію напередодні Дня музеїв, листи з фронту від  К.Ф. Вільхівського, котрі передала на вічне зберігання  його донька, жителька села Гонтів Яр К.К. Призенко, військові нагороди колишнього партизана Я.М. Харитоненка, передані його родиною, колекція старовинних рушників від знаменитого гончара Б.М. Цибульника, передана його вдовою Л.О. Цибульник. Відразу двоє уродженців нашого краю із прізвищем Корсун – Олексій Михайлович із Ужгороду  та  Володимир Пантелеймонович із Черкас – надіслали  книги краєзнавчої тематики, авторами яких  є вони самі.
        Вивчаючи і бережно зберігаючи досвід багатьох поколінь,  музей є історичною скарбницею, своєрідним містком, що зв’язує минуле із сучасним       і прийдешнім.

3 серпня наш заклад відзначає 23-тю річницю із часу свого заснування. Від першого дня діяльності  його очолює директор заслужений працівник культури Тамара Поліщук. На рік пізніше прийшла працювати головним зберігачем Тетяна Вус, за нею - Ольга Гуренко, яка тепер очолює відділ наукового документування фондів. Більше десяти років  життя присвятили музею Микола Панченко - завідувач  відділом природи та Алла Поліщук - зберігач фондів. "Першу п'ятирічку" подолали наукові співробітники Ліляна Вільхівська і Тетяна Лабазова, доглядач Людмила Демченко. Понад три роки працює підсобним робітником Анатолій Сосненко.
​      Валківські музейники вітають колег і всіх тих, хто небайдужий до музейної справи, з міжнародним святом. Бажаємо миру і злагоди, нових відкриттів, приємних вражень, творчої наснаги, здійснення найкращих планів і задумів.

Переглядів: 497 | Додав: museum | Рейтинг: 0.0/0